Parchanti spí dobře

Kdy: 28. 1. 2014 / 20.00

Kde: Ballingův sál NTK, Technická 6, Praha 6

Vstupné: 60 Kč (studenti středních škol 30 Kč)

Režie: Claire Denis

 

 

 

V temném thrilleru z noční Paříže se námořní kapitán Marco Silvestri (Vincent Lindon) vrací narychlo na souš, aby pomohl své sestře Sandře. Sandřin manžel spáchal za tajemných okolností sebevraždu, rodinný podnik se potápí a dcera Justin má psychické problémy. Zprvu se zdá, že za vším stojí bohatý a mocný obchodník Edouard Laporte. Marco se proto přistěhuje do domu, kde žije Laporteova krásná milenka (Chiara Mastroianni) s jejich malým synem, a osnuje pomstu mocnému nepříteli. Postupně ale zjišťuje, že věci nejsou tím, čím se zdají být.

Režisérka Claire Denis, jejíž dva filmy Sama v Africe a 35 panáků rumu Artcam úspěšně uvedl do českých kin, představila loni v Cannes svůj nenovější temný thriller o rodinných tajemstvích, které není příjemné odkrýt. Ve filmu se objevují dvorní herci Claire Denis - Vincent Lindon, Michel Subor či Grégoire Colin. O uhrančivou atmosféru filmu se postarala kameramanka Agnès Godard.

 

Originální název: Les Salauds / Režie: Claire Denis / Scénář: Claire Denis, Jean-Pol Fargeau / Hrají: Vincent Lindon, Chiara Mastroianni, Julie Batailler, Michel Subor, Christophe Miossec, Lola Creton, Grégoire Colin / Kamera: Agnès Godard / Střih: Annette Dutertre Larrieux / Země: Francie / Rok výroby: 2012 / Stopáž: 100 min / Jazyk: francouzsky s českými titulky / Přístupnost: přístupný

 

Více informací:

http://artcam.cz/parchanti-spi-dobre/

https://www.facebook.com/events/201260280066996/

 

NTKino podporují:

Artmapa, jlbjlt

 

Odpovědná osoba: Tereza Nádějová
Poslední změna: 22.1. 2014 16:01  
Kontakt na odpovědnou osobu: +420 232 002 544, tereza.nadejova@techlib.cz