Exkurze v NTK

Na požádání a po předchozí domluvě nabízíme exkurze pro veřejnost, odborníky a nejen technicky zaměřené školy. Prohlídka Národní technické knihovny trvá přibližně jednu hodinu. Termín můžete objednat vždy pondělí až pátek (mimo státní svátky), začátek v rozmezí od 9.00 - 16.00.

Možný termín exkurze prosím navrhněte s minimálně týdenním předstihem, a to nejlépe prostřednictvím online formuláře níže, popř. na telefonním čísle 232 002 475  (Klára Žaludová) nebo prostřednictvím mailu:  klara.zaludova(zavináč)techlib.cz. 

Po odeslání požadavku prosím vyčkejte na zpětnou vazbu, zda je ve vámi navrhovanou dobu možné exkurzi uskutečnit.

Předem děkujeme za Váš zájem blíže se seznámit se službami a budovou NTK a těšíme se na setkání s Vámi.

 

 

 

Exkurze pro školy a veřejnost

Exkurze pro školy a veřejnost zahrnují přibližně hodinovou prohlídku budovy Národní technické knihovny včetně vysvětlení základů toho "jak NTK používat". Dozvíte se například o historii a současnosti knihovny, o možnosti registrace, využívání fyzických a elektronických služeb, vyhledávání v katalozích a orientaci ve volném výběru.

 

Exkurze pro odbornou veřejnost

Po domluvě lze zajistit i odbornou exkurzi pro knihovníky (ve spolupráci s naším oddělením speciálních služeb), stavaře a architekty apod...

 

Poplatky za exkurzi

Na bezplatnou exkurzi (komentovanou prohlídku) NTK mají nárok hosté nebo návštěvníci v případě, pokud se jedná o informační podporu pracovníků a studentů středních, vyšších odborných a vysokých škol, pracovníků výzkumných a vývojových pracovišť, knihoven a informačních center nebo pokud se jedná o podporu vzdělávaní mládeže a celoživotní vzdělávání v technických oborech a aplikovaných přírodních a společenských vědách s technikou souvisejících a pokud za tuto prohlídku není třetí stranou vybírán žádný poplatek. V ostatních případech je komentovaná prohlídky zpoplatněna.

Platný ceník za exkurze naleznete v PŘÍLOZE I Knihovního řádu NTK: CENÍK POPLATKŮ A SLUŽEB, odstavec 12. Komentované prohlídky.

 

Objednávka exkurze

Tento formulář již není k dispozici. Využijte prosím aktuální web.


This form is not available anymore. Please use our current web.

 

 

 

Odpovědná osoba: Tereza Nádějová
Poslední změna: 14.11. 2013 13:11  
Kontakt na odpovědnou osobu: +420 232 002 544, tereza.nadejova@techlib.cz