Služby

Národní technická knihovna svým návštěvníkům a zákazníkům nabízí široké spektrum služeb v moderním a komfortním prostředí na světové úrovni.

 

Studium, odpočinek i týmová práce

Budova nabízí 1 151 studijních míst a dvě klidové zóny. Ve 3. NP můžete navštívit Studovnu časopisů, kde jsou uloženy poslední dva ročníky asi 1 700 vědeckých a populárně naučných časopisů, na počítačích jsou přístupné elektronické databáze. Ve stejném patře se nachází i Badatelna historického fondu. Ve 4. NP je k dispozici denní tisk. Kromě toho můžete využít studovny pro práci v týmu, které se nacházejí od 4. do 6. NP, i prostory pro samostatnou práci (individuální studovny v 6. NP). Studovny si můžete sami rezervovat prostřednictvím  rezervačního systému. V šestém patře se nachází dvě zastřešená venkovní atria. Na každém patře můžete využít malou kuchyňku s jídelním a nápojovým automatem.V parteru knihovny najdete Noční studovnu, která je pro registrované zákazníky NTK otevřena vždy mimo otevírací dobu knihovny. Možnost studia v ní není třeba dopředu rezervovat.

 

Vyhledávání informací

Celý prostor budovy je pokryt wi-fi sítí. Notebook si můžete v knihovně zapojit do elektrické sítě.

V budově najdete 160 terminálů, ke kterým po registraci získáte přístup. Můžete je využívat k vyhledávání v katalogu NTK i ostatních knihoven (katalogy NTK, ČVUT a VŠCHT), rovněž slouží ověřování informací  v elektronických zdrojích a informačních databázích i pro práci s programy LibreOffice. V parteru v 1. NP pak najdete sedm infokiosků, na kterých můžete prohlížet webové stránky NTK a nahlížet do katalogů, a dalších 37 infokiosků v 2. NP, na kterých je mimo jiné i přístup na internet (pro registrované zákazníky).

 

Tisk, kopírování a skenování

Potřebné materiály si můžete samoobslužně vytisknout, okopírovat nebo naskenovat na jednom z devíti multifunkčních zařízení (dále jen MFZ), která jsou rozmístěna od 2. do 6. NP. Stačí jen nabít na vaši čtenářskou kartu dostatečný finanční obnos a pak postupovat dle jednoduchého návodu, který najdete u každého MFZ.

Mimo MFZ můžete také využít služeb reprografického oddělení, které standardně zhotovuje kopie do druhého dne.

 

Dodržujete, prosím, tato pravidla:

●       Před vstupem do knihovny laskavě vypněte nebo uveďte do tichého režimu zvuk svého mobilu i ostatních přístrojů.

●       Respektujte klidové zóny. Pro hlasité hovory využijte příjemné prostředí naší kavárny. Zachovávejte klid, buďte ohleduplní k ostatním zákazníkům a respektujte klidové zóny ve 3. a 6. patře.

●       Knihovna není jídelna. Knihy nejsou jídelní tácy. Nápoje a potraviny konzumujte prosím na stolech, ne nad knihami.

●       Nepoškozujte nábytek a majetek knihovny, nevpisujte ani nepodtrhávejte v knihách. Knihovna bude sloužit i dalším návštěvníkům.

●       Pomozte nám udržet pořádek v knihách. Odkládejte knihy vytažené z regálů na vymezená místa, nezakládejte je sami nazpátek, uděláme to rádi za vás.

 

Nevíte si s něčím rady? Jsme tu pro vás. Najdete nás na informačních pultech od 1. NP do 6. NP.

 

Odpovědná osoba: Tereza Nádějová
Poslední změna: 27.6. 2013 17:06  
Kontakt na odpovědnou osobu: +420 232 002 544, tereza.nadejova@techlib.cz