Jak objednat digitalizaci historické knihy?

Knihy nejen z historického fondu NTK vyhledáte snadno přes portál Evropské knihovní sítě nebo přímo ve vyhledávacím okně níže. Pro objednání digitalizace knihy stačí stisknout u záznamu tlačítko EOD - Digital on request a vyplnit objednávkový formulář.

 

Další možností je hledání knihy v online katalogu NTK. Vyhledejte požadovanou knihu, v záznamu knihy (zobrazeném po kliknutí na název knihy) naleznete tlačítko EOD – Objednat digitální kopii. Po stisknutí tohoto tlačítka budete přesměrováni do prostředí určeného k objednání e-knihy. Je zde uvedena předběžná kalkulace ceny za e-knihu, je možné vybrat způsob jejího doručení apod. 

 

EOD search

 

 

 

Tzv. EOD search umožňuje hledání v katalozích 29 knihoven zapojených do projektu eBooks on Demand. Díky portálu EOD search je nyní možné vyhledávat ve více než 4,3 milionech záznamů historických knih, které už byly v Evropské knihovní síti digitalizovány nebo jsou nabízeny k digitalizaci v rámci služby EOD. Zadejte do vyhledávacího pole jméno autora, název knihy či jiné údaje - objednat digitalizaci knihy (také) ze zahraničí nikdy nebylo jednodušší.

 

Prostřednictvím služby eBooks on Demand v ČR zajišťujeme digitalizaci celých monografií vydaných do roku 1913 (každá kniha je posuzována individuálně s ohledem na autorský zákon). Na digitalizaci částí knih nebo seriálových publikací se služba EOD nevztahuje. V takovém případě prosím použijte Žádost o kopii z historického fondu NTK na stránkách Historického fondu

 

Co je to e-kniha? (video v anglickém jazyce)

-NCWpehcECs

 

Jak objednat digitalizaci? (video v anglickém jazyce)

Ws3D7FHUxds

 

Starší video, jež bylo vytvořeno pro účely pilotního projektu Digitalizace na objednávku (2006-2008), stručně popisuje službu EOD a způsob jejího objednání. Je dostupné ve slovenštině a v ostatních jazycích.

 

 

 

 

Odpovědná osoba: Kateřina Kamrádková
Poslední změna: 27.1. 2014 15:01  
Kontakt na odpovědnou osobu: +420 232 002 439, katerina.kamradkova@techlib.cz