Kariéra v NTK - Odborný pracovník zajišťující údržbu a rozvoj Polytematického strukturovaného hesláře - 0,5 úvazku

Národní technická knihovna, Technická 6/2710, 160 80 Praha 6 - Dejvice

Náplň práce:

Správa a rozvoj Polytematického strukturovaného hesláře (PSH)

Aktualizace hesláře na základě analýzy dotazů, podnětů od katalogizátorů a oborových specialistů v knihovním systému Aleph

Průběžné zpracovávání analýzy dotazů

Správa PSH manažeru

Spolupráce s programátorem a systémovým knihovníkem

Podpora činností NTK, které využívají PSH

Propagace PSH

Aktualizace informací o PSH na webu NTK, Wikipédii apod.

Příprava odborných školení a seminářů

Publikační a přednášková činnost

Požadujeme:

Ukončené nebo probíhající magisterské studium na VŠ (knihovnické/informační zaměření nebo ekvivalent v kombinaci s odbornou praxi.)

Dobré komunikační a organizační schopnosti

Aktivní znalost angličtiny na komunikační a odborné úrovni

Analytické schopnosti a schopnosti vytvářet podklady pro programátory

Znalost práce se strukturou dat

Samostatnost

Znalost normy pro tezaury a metadatového standardu MARC21 a orientace v problematice znalostních databází a selekčních jazyků výhodou

Nabízíme:

Platové ohodnocení dle nařízení vlády č. 564/2006 Sb. – tř. 11 a dosažené praxe

Práci v příjemném a vstřícném kolektivu

Příspěvek na stravování

5 týdnů dovolené

Práce v moderní budově Národní technické knihovny

Nástup:

Ihned, případně dohodou dle možností pracovníka

Pracovní úvazek:

Poloviční pracovní úvazek (20 hodin týdně)

Termín uzávěrky

Prosíme uchazeče o tuto pracovní pozici, aby na uvedený kontakt zaslali do 17. 2. 2014 elektronickou poštou motivační dopis, strukturovaný životopis, případně další dokumenty dokládající schopnost vyhovět požadavkům na profil uchazeče.

Kontakt:

PhDr. Petra Pejšová, e-mail: nusl@techlib.cz